Lemurijské sesterstvo
Zpráva od Mele´ha

Zimní slunovrat 2016

Starodávné slavnosti zimního slunovratu byly poslední velkou oslavou než se přísun potravin v kruté zimě začal tenčit. Tento magický den byl oslavován od starodávného Říma po Čínu, od stavitelů Stonehenge po Maye. V minulosti to byla noc, kdy se lidé shromáždili kolem ohně nebo zapálili svíčky, aby opět přivolali slunce. Do Newgrangeské mohyly v Irsku posvítily sluneční paprsky na symbol trojité spirály. Tato megalitická mohyla má tvar lůna a má se za to, že trojitá spirála pochází z dřívějších kultů Bohyně a představuje trojici Matky, Dívky a Stařeny.

Slunce vstupuje do Kozoroha a zima oficiálně začíná v 5:45 hodin ráno ve čtvrtek 21. prosince - je to nejkratší den roku na severní polokouli. Vlastně si asi všichni pamatujeme na zimní slunovrat 21.12.2012, který byl domnělým koncem mayského kalendáře, což mnohé vedlo k víře, že přichází konec světa. Evidentně jsme stále tady!

"Solstice" (slunovrat) znamená, že je slunce klidné/tiché, a zimní slunovrat je o velkém klidu a tichu, než začne slunce zesilovat a dny se začnou prodlužovat. Může to být čas klidu a rozjímání. Je to plodná tma, ze které může nakonec vyrašit nový život. Ve starých dobách (a pro někoho i dnes) byla samotná tma duchovní kolébkou, do které se znovuzrodí samotné slunce. Krátce se objeví Otec Čas se svým srpkem a dává nám sbohem než se na Nový rok objeví novorozené dítě.

Astrologicky zimní slunovrat označuje okamžik, kdy se slunce - vládce zodiaku - přesune z dobrodružného ohnivého znamení Střelce k zemskému znamení Kozoroha. Toto je temná noc roku - den, kdy se zdá, že slunce stojí. Je to čas pro světlo a smích, ale také hluboké rozjímání. V tiché noci vše leží a odpočívá - posvátný čas odpočinku před probuzením a pomalým směřováním k delším dnům, které představují novou naději během časů temnoty.

Tento čas roku je spojený se světlem - řetězy světýlek, paprsky a pochopitelně i svíčky. Součástí křesťanské víry jsou adventní věnce a velký oheň k zapálení velkého polena v krbu - tradice, která sahá do předkřesťanských dob v severní Evropě. Světla jsou připomínkou vnitřního světla a naděje na návrat slunečních dní.

Oslavy a sváteční setkání nám připomínají, že jsme v tom všichni společně. Toužíme po smyslu, sounáležitosti, po tom, abychom byli součástí kmene, abychom ucítili hluboké rodinné pouto. Odvěké tradice světel a oslav během temného období mají být snahou o vyrovnání ponuré bezslunečné zimy. Nedostatek slunečního světla a pokles úrovně serotoninu vyvolává sezónní deprese.

Nejdelší noc je plodným časem vhodným pro nastavení záměrů, které se mohou zrodit společně s novorozeným sluncem. O čem nyní uvažujete a co naplánujete, může růst společně se sluncem a dosáhnout plné síly na jaře. Můžete začít tradici vyjadřování záměrů zimního slunovratu a za rok uvidíte, kolik z nich se skutečně zrealizovalo. Umístěte je do speciální plechovky či krabičky, která má pro vás zvláštní význam.

Přesun slunce do pevného Kozoroha nás vybízí k tomu, abychom věnovali čas ohlédnutí se na rok 2016 než můžeme vyslovit tato novoroční rozhodnutí. Co jsme udělali správně? Co bychom si přáli udělat jinak? Nepotýkejte se s vážností, kterou to vnáší do oslav svátků - použijte to pro správné vykročení do roku 2017!

Poslechněte si také, jaký zvláštní posvátný úkol zadal KRYON Mele´ha (Dr. Amber Wolf) na oslavy konce roku 2017. (Pozn. překl.: Kryon zadal Mele´ha speciální úkol, který měla již v Lemurii a který nám má předat a naučit nás v průběhu příštího roku, abychom jeho konec mohly oslavit všechny jednotně a společně. Neprozradím pointu, protože na tento channeling snad již brzy dojde - předcházejí už mu jen 3. Ale pro ty, které už se nemohou dočkat a ovládají angličtinu, můžete si to poslechnout v originále na webu www.amberwolfphd.com/free-audio (Las Vegas, 2016).)

Co nejšťastnější přechod!

Mele´ha

(Pro www.lemurijske-sesterstvo.webnode.cz přeložila Marie Kuchařová)